Čekání na Vánoce

Knížka Čekání na Vánoce z nakladatelství Mladá fronta děti provází obdobím od svátku svatého Martina do Vánoc. Vypráví příběhy tří dětí: Jendy, Lucky a Martínka, kteří se svými rodiči, prarodiči a kamarády prožívají předvánoční čas. Čtenáři se seznámí se svátky, zvyky a tradicemi. Kniha obsahuje také návody na tvoření a jako bonus vystřihovánky. Kniha je určena dětem předškolního a mladšího školního věku.

Mariin malý oslík

Knížka Mariin malý oslík z Matice cyrilometodějské vypravuje příběh Marie, Josefa a jejich cesty do Betléma z pohledu Mariina oslíka. Začíná tím, jak Josef koupí Marii oslíka a končí narozením Ježíška. Příběh zaujme děti i dospělé. Je doplněn o zajímavé ilustrace, které vhodným způsobem doplňují text.

Kouzelný kalendář

Kniha Kouzelný kalendář z Karmelitánského nakladatelství obsahuje 24 adventních příběhů, ve kterých hraje hlavní roli chlapec Jonáš. Ten dostane prastarý adventní kalendář a záhy zjistí, že není vůbec obyčejný. Díky tomuto kalendáři se Jonáš dostane do minulosti a spolu s holčičkou Elizabeth putuje do Betléma v době, kdy se tam narodí Ježíš. Kniha zaujme malé i velké čtenáře. Kouzelný kalendář seženete v tištěné podobě nebo jako audioknihu.

Přejeme příjemné čtení. Katechetické centrum Olomouc