Aleluja, pozor, aleluja! Den díků a proseb za sdělovací prostředky ve službách člověku se blíží! Proglasáci Tě tentokrát zvou na pěší pouť z Vranova u Brna do tajuplného, nevšedního kostela ve Svaté Kateřině v Šebrově. Uvidět se, popovídat, protáhnout tělo, dostat do plic čistý vzduch, pomodlit se.

Mnohá léta jsme se v předvečer Světového dne modliteb za sdělovací prostředky scházeli k poděkovaní na Svatém Hostýně, posledních pár let pak na poněkud přístupnějším poutním Velehradu. Pak přišel Covid. Po něm se postupně dávají do běhu akce starší a zároveň úplně nové. Protože média obecně prožívají těžší čas (finančně, personálně, zákonodárně), my ani kolegové ze spřátelených médií velkou pouť nezvládneme; V Proglasu jsme si s Medvídkem Pů řekli, že je právě čas na něco menšího alespoň s Proglasem. Proto vás srdečně zveme na  krátké milé setkání.

V sobotu 20. května budeme v 10 hodin odcházet od poutního chrámu na Vranově po zelené turistické značce (pro kočárky nesjízdné). Cíl vzdálený 3 kilometry je jasný, duchovní – poutní mše svatá v kostele svaté Kateřiny v místní části Šebrova – stejnojmenné Svaté Kateřiny. Začít můžeme  přibližně v 11.30. Po mši zavelíme k hromadnému odchodu zpět, směr Vranov po modré, později červené značce, tentokrát asi 5 kilometrů (pro kočárky nesjízdné). Cílem bude Samovýčep pro dobré lidi (kočárky vítané) – hned u cedule s nápisem Vranov. Zde nakrmíme vyhládlé žaludky a posilníme se ke zdolání posledních pár set metrů k výchozímu bodu na Vranově. Rádi Tě uvítáme, poutníče, i s potomky. Na Vranov lze přijet MHD nebo autem, menší počet parkovacích míst je u Svaté Kateřiny, dostatečný u Samovýčepu. Nejen duchovní podporu budou cestou poskytovat náš šéfredaktor Jan Hanák a šéf Martin Holík. Těšíme se na Tebe. Vděční Proglasáci.

Svatá Kateřina v Šebrově

Pěší pouť na poděkování za svobodu médií u nás

z Vranova u Brna do kostela ve Svaté Kateřině

v sobotu 20. května 2023

   • 10.00 odchod z Vranova (po Zelená turistická značka  3 km z kopce J )
   • 11.30 poutní mše sv. v kostele ve Svaté Kateřině
   • 12.30 odchod ze Svaté Kateřiny (po Modrá turistická značkaa dále po Červená turistická značka  5 km vzhůru)
   • 15.30 společné posezení v Samovýčepu Na Gruntech ve Vranově a rozloučení

    Vranov z dálky