Katolická teologická fakulta spustila nový podcast, který bude více přibližovat obory, se kterými je fakulta spjata. Prvním uceleným tématem, na který se podcast zaměří, je pastorální teologie. V pravidelných relacích bude možné s pastorálním teologem a knězem Alešem Opatrným projít jednotlivá specifická témata tohoto segmentu teologie. První díl, jakési uvedení do celkového tématu, „Pastorační péče v římském katolicismu“, je již dostupný na kanálech Spotify, Youtube, Google podcasts, Breaker, Pocket casts a RadioPublic.
„Témata pastorální teologie jsou velmi aktuální nejen pro teology. Chtěli jsme tedy tato „živá témata“ posluchačům co nejvíce přiblížit, a to jak formou, tak dostupností. Audionahrávku si může pustit každý, třeba při cestě na metro“, říká Marie Vymazalová, proděkanka pro rozvoj a vnější vztahy KTF UK. „Například, můj vysokoškolský kurz „Spirituální péče o vážně nemocné osoby“ navštěvovalo mnoho studentů bez ohledu na jejich studijní program. Evidentně je to aktuální a potřebné téma pro mnoho lidí ze společnosti. A ti se o něm chtějí dozvědět více“ doplňuje doc. Opatrný, který má zkušenosti s mediální tvorbou značné, ale do světa podcastů vstupuje poprvé. Pořad naleznete pod názvem H · U · T · NÝ podcast. Název vznikl v návaznosti na tři hlavní obory, na které se fakulta zaměřuje, tedy na Historii · Umění · Teologii.